Wywiad po koncercie w Hard Rock Cafe (Warszawa)

Kilka dni temu na youtube pojawił się filmik-wywiad, po koncercie w warszawskim klubie Hard Rock Cafe.

Padają pytania o wrażenia po koncercie, o wyprawę na Jamajkę. Kamil opowiada o polskich zespołach reggae, których twórczość poelciłby innym do odsłuchania. Oprócz tego, dowiadujemy się, jakie pomysły ma Kamil na muzykę na płycie, nad którą pracuje obecnie z zespołem.

„Ta lekcja na pewno też zaowocuje przy drugiej płycie.” – odpowiedział Kamil na pytanie o wyjazd na Jamajkę. Mówił też: „Ja na pewno nigdy nie odwrócę się od tego gatunku [dot. roots reggae – przyp. red.]. Zaczęliśmy próbować też różnych kombinacji, np. delikatnych hip-hopowych bitów w wolnym tempie. (…) Nie będę oszukiwał i powiem szczerze, że cały czas jeszcze bawimy się tą muzyką i kombinujemy. Chcemy też nagrać parę wersji i zobaczyć która się nadaje. (…) Trzeba eksperymentować. Takie próby mogą się przyczynić do tego, że w którymś momencie stworzymy coś, co będzie brzmiało inaczej niż standardowa muzyka reggae.

Bednarek na pytanie o to jak wyglądałby według niego lepszy świat, odpowiedział:

„Myślę, że lepszy świat byłby wtedy, kiedy każdy zadbałby chociaż przez chwilę o drugiego człowieka, tak, jak dba o samego siebie. Myślę, że tutaj tkwi cały problem naszego kraju i świata – ludzie zaczynają się mocno zamykać na siebie. Bardzo zaczynają się skupiać na sobie, odcinają się od sąsiada, chcą udowodnić, że sobie radzą, że mają piękny dom, piękny samochód, wspaniałą pracę. Robią takie sztuczne mury, które nie pozwalają na to, by otworzyć się na drugiego człowieka. Wtedy nie wiemy czy ktoś ma problemy, czy nie, każdy chodzi zamyślony, smutny. Brakuje tego otwarcia na drugą osobę.”

 

Artykuły na portalach:
Kamil Bednarek. Na drugim biegu (27.04.2012) – Newsweek – bardzo dobry artykuł, z którego dowiecie się, co nieco o życiu Kamila Bednarka i jego pasji, czyli muzyce. To kolejne potwierdzenie, że nowa płyta ukaże się jesienią.

Reklamy

Posted on Kwiecień 27, 2012, in płyta: 2012 Jestem, Wywiady and tagged , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: