Ósmy (dziewiąty) występ w „Bitwie na Głosy” (28.04.2012)

W tym tygodniu, drużyna z Brzegu była bezpieczna. Tydzień temu w pierwszym półfinale tegorocznej edycji „Bitwy na Głosy”, Kamil i jego grupa zdobyli bowiem najwięcej głosów od widzów i zyskali jednocześnie Zieloną Kartę. O współzawodnictwo z Brzegiem w finale walczyli dzisiaj Mezo (Poznań) i Ryszard Rynkowski (Elbląg).

Otwarcie odcinka, czyli utwór „Celebration” grupy Kool & The Gang:

 

Do pierwszej piosenki, drużyna z Brzegu zaprosiła Gutka, wokalistę Indios Bravos. Razem wykonali jedną z klasycznych piosenek roots reggae, „Chase The Devil” Maxa Romeo.
„Mieliście duży luz i to było widać. Przyznam się, że reggae nigdy nie było moją ulubioną muzyką, ale słucham jej od początku programu i zaczynam się przyzwyczajać…” – powiedział Zamachowski.
Węgorzewska natomiast pochwaliła synkopy i rytmizację u drużyny Bednarka.

„Reggae to muzyka niszowa. Czy myślisz, że dzięki popularności, ogromnej popularności Kamila Bednarka, Polacy zaczną słuchać reggae?” – zapytała Gutka (Indios Bravos – „Zabiorę Cię”, „Czas spełnienia”, „Nierytmiczny Me How”) Agnieszka Szulim na after party odcinka dziewiątego.

„Mam nadzieję. Nawet jeżeli jedna osoba miałaby się przekonać do tego gatunku, to warto promować tę muzykę. Ja tę muzykę bardzo lubię, a Kamil wykonał świetną robotę.” – mówił wokalista Indios Bravos.

 

Pomiędzy pierwszą a drugą rundą występów, trenerzy zaśpiewali piosenki swoich „konkurentów”. Ryszard Rynkowski wykonał „Sacrum” Meza, Kamil Bednarek zaśpiewał „Dziewczyny lubią brąz”, a Mezo zaprezentował kawałek Star Guard Muffin – „Raz, dwa, w górę ręce”.

Wspólny występ wszystkich drużyn:

Drugi zaprezentowany utwór to „Under The Bridge” Red Hot Chili Peppers w aranżacji reggae.
„Nie dziwię się wam, że jesteście w finale. Świetne pomysły, łącznie z tymi szarfami. Telewizor wam szalenie pomaga, to było niesamowicie efektowne. Chyba z wszystkich grup macie spójność stylistyczną: za jakikolwiek utwór się weźmiecie, dzięki Kamilowi, daje się to ładnie w pewne nawiasy zamknąć.” – ocenił Zamachowski.

 

Ogłoszenie wyników w odcinku dziewiątym:

Drużyna Ryszarda Rynkowskiego zdobyła najwięcej głosów i już za tydzień powalczy z Kamilem Bednarkiem o triumf w programie.

„Dlaczego powinien wygrać Ryszard za tydzień?” – zapytał podchwytliwie Kamila, Rafał Olejniczak dziennikarz radia ZET.

„Niech wygra najlepszy. Dlaczego? Bo udowodnił, że ma świetną drużynę i będzie trudnym przeciwnikiem w finale.” – odpowiedział dyplomatycznie Bednarek.

 

 

Artykuły na portalach:
„Bitwa na głosy” – odcinek 9 – Bednarek odpowiada na ostrą krytykę Węgorzewskiej (28.04.2012) – Onet
„Bitwa na głosy”: Kamil Bednarek popłakał się i poznał przeciwnika (28.04.2012) – Onet
BITWA NA GŁOSY 2, odcinek 9: Zespół Ryszarda Rynkowskiego W FINALE. Zmierzy się z Kamilem Bednarkiem (28.04.2012) – Se.pl
Drużyna Rynkowskiego drugim finalistą! (28.04.2012) – Tvp.pl
Kto w finale „Bitwy na głosy”? (28.04.2012) – Interia
Chińskie lampiony i pamiątkowe graffiti (28.04.2012) – Panorama brzeska

Reklamy

Posted on Kwiecień 28, 2012, in Featuringi, Telewizja and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: