Już dzisiaj finał „Bitwy na Głosy”!

Oba zespoły stoczą dzisiaj walkę o zwycięstwo i nagrodę – 100 tys. zł., którą przeznaczą na wybraną przez siebie fundację, cel charytatywny. Zespół Ryszarda Rynkowskiego zamierza wesprzeć Fundację Elbląg, zaś drużyna Kamila Bednarka – Fundację Rozwój. Finaliści walczyć będą także o szansę wystąpienia w specjalnym 11. odcinku „Bitwy na głosy” w całości poświęconym zwycięskiej drużynie.

W ciągu niespełna dwóch miesięcy trwania show, profil drużyny Kamila z Brzegu polubiło kilkanaście tysięcy fanów, a występ premierowy (tj. „One” z repertuaru zespołu U2 w aranżacji reggae) obejrzano do tej pory niemal 900 tysięcy razy. Drugi w kolejności jest kawałek „Roxanne” (w aranżacji formacji DubXanne) – oglądany ponad 730 tysięcy razy. Drużyna z Brzegu wygrała w programie 4 odcinki, a w dwóch uzyskała drugą lokatę. Grupa Kamila była pierwszą, w której umiejętności wokalne pokazali wszyscy uczestnicy. Co jeszcze wyróżniało brzeski zespół (oczywiście poza aranżami)? Moim zdaniem pozytywne podejście do całego przedsięwzięcia i masa autentycznej radości z wykonań i zwycięstw.

W wyjątkowym odcinku nie może zabraknąć niespodzianek. Jedną z nich będzie utwór zaśpiewany przez wybranych solistów wszystkich ośmiu zespołów, drugą – występ wszystkich ośmiu zespołów.

Z oficjalnego Facebooka programu dowiadujemy się, że Brzeg wykona obstawiany przeze mnie „Earth Song” Michaela Jacksona oraz piosenkę U2 – „With or Without You”.


 

Dlaczego Kamil i brzeska drużyna walczą o 100 tys. złotych dla Fundacji Rozwój? (cytat ze strony Nto.pl, autor Ewa Bilicka)

– Fundacja jest młoda, ale sporo już robi, to się jej chwali – mówi Kamil Bednarek. – Została powołana, by wspierać młode talenty. Ja doskonale pamiętam, jak to jest mieć „zajarkę” na robienie muzyki, a nie mieć kasy na realizowanie pomysłów. Z zespołem jeździłem na wszystkie festiwale, gdzie były nagrody i tak w ciągu trzech lat uzbieraliśmy tych nagród na tyle dużo, aby wydać płytę. Ale nie każdy tak może. Młodzi plastycy, fotografowie – ich nie stać często na sprzęt, bardzo przecież drogi. Fundacja pomaga zrealizować ich plany. Fundacja „Rozwój” z Brzegu zasłynęła już z wielu przedsięwzięć. Ma program stypendialny dla utalentowanych brzeżan, organizuje cykliczne pokazy filmowe (za symboliczna opłatą), a także Free Art Festiwal.

Kamil Bednarek zapewnia, ze jeśli jego drużyna nie wygra, to też nie będzie tragedii. – Przygotowujemy plan B – wyjaśnia. – Nagramy płytę z drużyną i część dochodu przekażemy fundacji.

 

Artykuły na portalach:
Wielki Finał „Bitwy na Głosy” przed BCK (4.05.2012) – Brzeskie Centrum Kultury
Bitwa na Głosy: dlaczego wygra Kamil Bednarek (4.05.2012) – Interia
‚Bitwa na głosy’. Drużyna Kamila Bednarka czeka na Wasze SMS-y! (4.05.2012) – Nowa Trybuna Opolska
„Bitwa na głosy” – odcinek 10 – Kukulska miała nosa, co do Bednarka (5.05.2012) – Onet

Reklamy

Posted on Maj 5, 2012, in Telewizja, Wiadomości, Wywiady and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: