Kamil Bednarek na konferencji Sopot TOPtrendy Festiwal 2012

Festiwal TOPtrendy po raz pierwszy odbył się w 2003 roku i był pierwszym festiwalem organizowanym przez stację komercyjną w Polsce. W tym roku festiwal ten, obchodzić będzie 10-lecie istnienia.

Koncerty odbędą się pod koniec maja 2012 roku. Pierwszego dnia, czyli 25 maja, zorganizowany zostanie koncert TOP. Wystąpią w nim wykonawcy, którzy w ub.r. roku sprzedali najwięcej płyt: Sylwia Grzeszczak, Yugopolis, Star Guard Muffin z Kamilem Bednarkiem, Maryla Rodowicz, Stanisław Soyka, Seweryn Krajewski, Anna Maria Jopek, Zakopower, Ewa Farna i Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing.

Piątkowe koncerty poprowadzą Paulina Sykut oraz Maciej Rock, a gospodarzami recitalu Bajmu będą Agata Młynarska i Krzysztof Ibisz.


źródło: Kozaczek.pl


Podczas konferencji TOPtrendy, Kamil udzielił krótkiego wywiadu dla portalu SE.

SE: Na TOPtrendach reggae będzie królowało?

KB: „W końcu <uśmiech>, nareszcie. Dziwnie się tutaj czułem, bo tak naprawdę dorastałem patrząc na sukcesy tych ludzi, a teraz nie wiedziałem jak się zachowywać. Patrzę na nich na żywo, siedzą obok mnie na jednej scenie… Dla mnie to jest ogromne wyróżnienie, a z drugiej strony  mam nadzieję, że przełamiemy stereotypy tego programu, pokazując, że młodzi ludzie też zasługują na to, by wystąpić na scenie. (…) Powinno być więcej tego typu festiwali, które będą promować młodych ludzi. Myślę, że ludzie potrzebują też świeżości, czegoś nowego.”

 

Podczas konferencji prasowej festiwalu Sopot TOPtrendy 2012, Kamil Bednarek udzielił wywiadu dla programu „Kulisy Kultury”.

„Wśród artystów, którzy sprzedali najwięcej płyt i zaśpiewają pierwszego dnia festiwalu jest Kamil Bednarek. Dwudziestolatek zaistniał zaledwie dwa lata temu i już doczekał się multiplatynowej płyty. Artysta jest doskonałym przykładem na to, że nawet bardzo młodzi ludzie mogą bardzo wiele znaczyć na polskiej scenie muzycznej.” – zapowiedziała reporterka „Kulis Kultury”.

„Staram się wykorzystać ten czas, żeby udowodnić, że ta muzyka zasługuje na to, by docierała do milionów ludzi, bo w tym kraju jest potrzebna. Moim zdaniem jest strasznie potrzebny ten przekaz: szacunek do drugiego człowieka, szacunek do siebie i szacunek do tego, co się ma. Bo tutaj, niestety, trochę ta mentalność polska się zagubiła i mam nadzieję, że muzyka reggae pomoże w tym, by ci ludzie odnaleźli się na nowo.” – mówił wokalista grupy Bednarek. – „Łamiemy też stereotypy. Pokazujemy, że młodzi ludzie też zasługują, żeby występować na takich scenach, bo to jest ogromna szansa, PR medialny jest niesamowity, ma ogromną siłę. Trzymam mocno kciuki za wszystkie młode kapele, które starają się o ten dzień konkursowy na TOPtrendy i za wszystkich, którzy walczą każdego dnia o to, by gdzieś zasłynąć. Trzeba cały czas walczyć: jeździć, grać, zdobywać festiwale. To na pewno jest klucz, by zasłynąć.”

 

Na konferencji Sopot TOPtrendy 2012, Kamil udzielił też wywiadu dla WP.pl

Reklamy

Posted on Maj 9, 2012, in Telewizja, Wiadomości, Wywiady and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: