Kamil Bednarek na Sopot TOPtrendy 2012

Kamil Bednarek wystąpił dzisiaj na festiwalu Sopot TOPtrendy 2012 w koncercie TOP, gromadzącym dziesiątkę artystów, których płyty najlepiej sprzedawały się w ubiegłym roku. Do dnia festiwalu utrzymane było w tajemnicy, kto zajął miejsce 1. Okazało się, że muzykiem tym jest Kamil Bednarek (i zespół Star Guard Muffin ;-)) za nagrania „Szanuj” i „Jamaican Trip”. Przypominamy, że „Szanuj” osiągnęło status potrójnej platyny, a „Jamaican Trip” złotej płyty.

Na koncercie TOP, Kamil Bednarek wykonał „Raz Dwa W Górę Ręce” – singiel z płyty debiutanckiej, „Rootsman Soul” z jamajskiej EPki i nowy utwór, jeszcze niezrealizowany w studiu: „Nie chcemy wyjeżdżać stąd”. Piosenka nabrała wyrazistszej aranżacji i pojawił się wreszcie ostateczny tekst (na ostatnich koncertach Kamil improwizował, ‚freestylował’ go).

 

 

Przed występem Kamil mówił:

Bednarek i jego zespół to na pewno mieszanka pięciu różnych charakterów, które łączy jeden wspólny  mianownik, którym jest muzyka reggae.” – mówił Kamil w krótkim filmiku przed występem w Sopocie. – „Zawsze w wywiadach mówiłem, że Jamajka jest moim marzeniem. Nasi menagerowie wpadli na pomysł: ‚A może polecimy na Jamajkę?’. Złożyliśmy się wszyscy razem na to i polecieliśmy tam. Kiedy wróciłem do Polski po tej przygodzie na Jamajce i zaczęliśmy grać koncerty nie wstydziłem się w ogóle swoich emocji na scenie i to rzeczywiście bardzo pomaga.” – wspomina wyprawę Kamil. – „Relacje w naszym zespole są bardzo przyjacielskie. Co by się nie działo, wiem że mogę na nich liczyć, będą obok, kiedy będzie się działo coś złego. Jeżeli jest dobry vibe to wtedy zupełnie inaczej się gra. Gdyby ktoś trzy lata temu powiedział mi, że przejdę przez tyle sytuacji, że będę w takich, a nie innych miejscach, że będę miał takie możliwości, by spełniać swoje marzenia, to powiedziałbym stary: ‚Masz dobry stuff, idź do domu się prześpij’, jest grubo. Wierzę w coś takiego jak karma – im więcej dasz coś od siebie, tyle wróci do ciebie pozytywnej energii.

FILMIK Z CAŁEGO WYSTĘPU! – Ipla


źrodło: Plotek.pl – nie jestem właścicielem praw autorskich do tego zdjęcia!


źrodło: Plotek.pl – nie jestem właścicielem praw autorskich do tego zdjęcia!

Autorem poniższych zdjęć jest Maciej Czarniak. Źródło: artykuł „Top Trendy 2012: Kamil Bednarek na topie, Bajm z Bursztynowym Słowikiem [zdjęcia]” (26.05.2012) – MMtrojmiasto.pl

FILMIK Z CAŁEGO WYSTĘPU! – Ipla

źródło: Plotek.pl

 

Artykuły na portalach:
Kamil Bednarek zwycięzcą koncertu TOP w Polsacie (25.05.2012) – Media2

Reklamy

Posted on Maj 25, 2012, in Koncerty, płyta: 2012 Jestem, Telewizja, Wiadomości and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: