Reggaenet podsumowuje rok 2012…

Redaktorzy jednego z największych portali o reggae w Polsce,  a mianowicie Reggaenet, postanowili w jednym ze swoich ostatnich artykułów podsumować miniony rok. Wśród wymienionych w tekście znalazły się najważniejsze lokalne płyty, wydarzenia, koncerty, festiwale. Nie mogło tam zabraknąć wzmianki o „Jestem…” Bednarka. Oto co możemy przeczytać:

„Bednarek – „Jestem”. Nasz stary znajomy ze StarGuardMuffin powraca z solowym albumem. Kroki, jakie na drodze kariery stawia Bednarek robią wrażenie: od dość prostolinijnego debiutu (“Szanuj”), przez niezły efekt wyprawy na Jamajkę (“Jamaican Trip”), aż do dojrzałego materiału w niczym nie przypominającego naiwnych piosenek z pierwszego albumu. Trudne dwa lata. Dla jednych Bednarek z miejsca stał się ożywczym tchnienem dla sceny, inni z kolei drżeli, bojąc się że efektem popularyzacji reggae w śniadaniowych telewizjach będzie najazd hord neofitów, tratujących święte gaje ich ukochanego gatunku. Pomysłów na Bednarka mieliśmy tyle, ilu jest w Polsce selekcjonerów kadry narodowej –  mój prywatny skład był mocno ofensywny: liczyłem na płytę odważną, która nie wszystkim musi się spodobać i zerwie z lukrowanym wizerunkiem telewizyjnego wokalisty. Nie rozczarowałem się: Bednarek sprostał oczekiwaniom i dostaliśmy dobrze zaśpiewaną i świetnie wyprodukowaną (As One) płytę (z jednym wyjątkiem: klezmerski cover Grechuty powinień utonąć w mrokach niepamięci – zastrzegam, że niektórzy redakcyjni koledzy mieli zgoła odmienne zdanie).”

Reklamy

Posted on Luty 1, 2013, in płyta: 2012 Jestem, Wiadomości and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: